Otevřít menu

Na úvodní stranu OBECNÍ KNIHOVNA RAJNOCHOVICE

rostik.cz ceskomluvi.cz nejlepsiknihydetem.cz rostik.cz kamaradkaknihovna.cz
Návštěv :
Celkem : 11947
Týden : 8
Dnes : 0
podrobnosti
0ae4cf85-03c7-487a-b731-38141ab19f96.jpg - Knihy na prázdniny
Poslední knihovna v tomto školním roce nabídla dětem nové knihy k vypůjčení. Také nové hry měly úspěch a zaujaly mladší i starší děti.
8
d1.jpg - Čtenářská dílnička
Žáci šesté třídy s paní učitelkou navštívili knihovnu v rámci čtenářské dílničky.
6
436618590_2185297878476580_8021584670539128525_n.j - Tvoření pro maminky
V prvním květnovém týdnu tvořily děti z MŠ Podhradní Lhota a děti ze ZŠ Rajnochovice dárečky pro maminky k svátku. Všem se tvoření líbilo a děti si spokojeně odnášely dárečky domů.
12
m1.jpg - Mechulaláci
Komunitní centrum Rajnochovice ve spolupráci s obecní knihovnou uspořádali písničkové představení pro děti i dospělé.
6
1.jpg - Beseda s Markétou Vydrovou
Naši knihovnu navštívila ve čtvrtek paní Markéta Vydrová, ilustrátorka knih pro děti a mládež. Beseda byla zajímavá a pro děti přínosná. Paní Vydrová si s dětmi mile vykládala a na závěr přečetla ukázku z knihy Můj skřítek Šalvěj, kterou sama napsala i ilustrovala.
9
1.jpg - Štěňátko a Terezka
Domácí mazlíčci - roztomilá koťátka nebo štěňátka u dětí jednoznačně vedou. S dětmi čteme příběh o štěňátku a bavíme se o domácích mazlíčcích.
7
1_.jpg - Sněhová královna
Ve spolupráci ze základní školou proběhla část Noci s Andersenem v knihovně. Poslechli jsme si pohádku Sněhová královna v podání žáků deváté třídy, a poté malí nocležníci malovali obličeje královny a ozdůbky pro ni. Všichni jsme se příjemně bavili. Na závěr byl vyhlášen největší čtenář a děti dostaly odměnu.
11
1.jpg - O rybáři a jeho ženě
Ve čtvrtek 21.3. knihovna zorganizovala scénické čtení s obrázkovými ilustracemi. Děti s napětím sledovaly, zda se touha po majetku a moci vyplatí. Do pohádkového příběhu o vzletu a pádu se do hraní zapojily i děti. Všem zúčastněným děkujeme.
11
b1.jpg - O dětech a zvířátkách
S dětmi jsme si připomněli měsíc čtenářů. Mladší děti si poslechly pohádku z knihy O dětech a zvířátkách, hrály hry. S dětmi ze školního klubu jsme debatovali o knihách.
11
s1.jpg - Sova Sára
Čtení zábavného příběhu z knihy Ivony Březinové, malování soviček. Nové knihy zaujaly naše starší klubové děti...
9
str1.jpg - Strašidelný dům
Děti z družiny si poslechly napínavý příběh autorky Zuzany Pospíšilové - Strašidelný dům. Pan asistent připravil zimní hádanky. A na závěr děti hrály hry a prohlížely knihy.
7
413209665_829470612311249_1423284441989340738_n.jp - Školní klub 2024
Pro první návštěvu školního klubu v novém roce byly připraveny deskové hry, interaktivní naučný glóbus a knihy. Připomněli jsme si moudrá i humorná přísloví.
8
393907454_728456278784795_3940379831976738072_n (1 - Vánoční knihovna
Vánoční nálada se stromečkem a vůní perníčků zavála v dnešní knihovně. Děti překvapilo promítání vánoční pohádky a poté vyráběly přáníčka pro své blízké. Se staršími dětmi jsme si zazpívali koledu, připomněli všechny vánoční svátky. Paní knihovnice dostala od dětí vyrobený dáreček a děti si odnesly domů sněhovou vločku splněných přání.
11
23136761-17A3-4F8E-B837-6995DDD039B8.jpeg - Vyprávění od starého dubu
Děti z MŠ Podhradní Lhota se seznámily s novou knihovnou, poslechly si příběh o veverce Zrzce a ježkovi Jožkovi. Prohlížely si knihy, hrály hry a mohly si vyrobit vánoční přáníčka.
9
1111.jpg - Tvoření s Javorníčkem
Děti ze souboru Javorníček přišly do knihovny na předvánoční tvoření. Z připraveného materiálu tvořily andělíčky, ozdobné baňky a přáníčka. Děti byly spokojené a domů si odnášely své velmi povedené výrobky.
10
Indiáni (1).jpg - Indiáni
Dnes jsme si s dětmi povídali o indiánech, o jejich životě. Četli z knihy Jirka a indiáni a na závěr děti malovaly indiány v barvách podzimu.
12
Divadlo (1).jpg - O Budulínkovi
V sobotu 21. 10. 2023 nás navštívil loutkařský spolek Říše loutek. Pohádka O Budulínkovi se líbila dětem i dospělým. Po zhlédnutí představení pokračoval program ve spolupráci s komunitním centrem - tvořivá dílnička, tančení a na závěr zábavného odpoledne na děti čekalo kolo štěstí s odměnou pro každého.
14
Týden knihoven (1) - kopie.jpg - Týden knihoven 2023
V týdnu od 2.10. do 8.10. jsme si připomněli týden knihoven. Povídali jsme si na téma městská knihovna versus obecní. Četli jsme si z knihy Zvířata & detektivové.
12
Pohádky1.jpg - Pohádková knihovna
V září byla knihovna opět plná dětí. Seznámily se s novou knihovnou, soutěžili jsme ve znalostech pohádek a na závěr si děti zapůjčily vybrané knihy.
10
Děti (1).jpg - Prázdninová odpoledne s dětmi
I během velkých prázdnin k nám do nové knihovny přišlo plno dětí.
10
Nová knihovna (1).jpg - Nová knihovna 2023
V červenci letošního roku byla knihovna přemístěna do nových prostor. Budeme se na vás těšit v obvyklé otevírací době.
8
Za dveřmi (1).jpg - Za dveřmi knihovny
Co se děje za dveřmi knihovny nám prozradily děti ze školního klubu ve svých reportážích.
11
den 1.jpg - Den dětí v knihovně
Tuto poslední knihovnu školního roku jsme si všichni užili. Pobavili jsme se u knihy Vtipy pro děti, hráli jsme hry, malovali a na závěr děti vystoupily se svým programem.
13
Maminky (1).jpg - Dárek pro maminku
První květnový čtvrtek jsme tvořili s dětmi z družiny a školního klubu květinové dárky pro maminky. Z láskou tvořená díla se všem moc povedly.
20
Povídání (1).jpg - Povídání s knížkou
Děti si vybraly knížky, které se jim zalíbily, kousek si z nich přečetly a poté nám o nich vyprávěly a snažily se je doporučit spolužákům. Každý z nich si odnesl vybranou knihu domů. Odpoledne jsme si všichni vesele užili.
12
Andersen (1).jpg - Noc s Andersenem
V pátek navštívily knihovnu děti, které se zúčastnily Noci s Andersenem a byly přivítány samotným spisovatelem. Vykládal jim o svém dětství a rozdal svitky se svou pohádkou O ošklivém káčátku. Pohádka letos slaví 180 let od svého napsání. Deváťačky přečetly pohádku z knihy Kubíkova cesta a připravily křížovku. Na závěr byl vyhlášen největší čtenář za loňský rok.
13
Tes 1.jpeg - O Květušce a tesaříkovi
Květuška zakopla o kouzelný pařez a zmenšila se do velikosti brouků. V hmyzí říši potkala svého nejlepšího kamaráda tesaříka dubového a společně prožili spoustu dobrodružství. Děti z mateřské školy si přišly poslechnout pohádky z hmyzí říše, které jsme dětem předčítali společně s paními učitelkami.
15
Hrdinové (1).jpg - Hrdinové z pohádek
Mladší děti z družinky malovaly své oblíbené pohádkové hrdiny. Připomněli jsme jim, jak je četba knih důležitá.
13
Šesťáci (1).jpg - Můj knižní hrdina
S šestou třídou jsme v rámci měsíce čtenářů probírali oblíbené knižní hrdiny. Děti je namalovaly, přidaly k nim jejich vlastnosti a představily je svým spolužákům.
9
akce 1.jpg - Školní klub a knihy
Paní knihovnice dostala dárek od dětí ze školního klubu. Povídali jsme si o knihách, diskutovali o komiksech a časopisech pro děti.
12
4 (1).jpg - Čtvrťáci v knihovně
Před začátkem jarních prázdnin si přišli naši čtvrťáci vybrat dobrodružné knihy.
6
Ptáčci (1).jpg - Podívej se okolo II
Dnes jsme pokračovali s povídáním o ptáčcích u krmítek. Zaposlouchali jsme se do zpěvu ptáčků našich zahrad i lesů. Zkoušeli jsme uhádnout, kterému ptáčkovi hlásek patří. Děti byly velmi šikovné a prokázaly plno svých znalostí.
13
Ptáčci (1).jpg - Podívej se okolo I
Dnes děti přišly na naučnou besedu o ptáčcích. Povídali jsme si o tom, kteří ptáčci žijí v zimě u nás, k čemu slouží krmítka, čím krmíme ptáčky... Přečetli jsme si úryvek z naučné knihy o sýkorce. Děti se zaujetím pozorně poslouchaly, aby se něco nového dozvěděly.
13
Ledové království (2).jpg - Ledové království
První čtvrtek v prosinci přišly děti do knihovny, která se proměnila v Ledové království. Připomněli jsme si tuto populární pohádku a děti s velkým nasazením vyráběly kouzelnou hůlku pro královnu Elsu. Po tvořivé dílničce si prohlížely knížky a hrály hry. A protože každý dobrý skutek bývá odměněn, tak i pro naše zručné děti byla odměna jistá. Zimní odpoledne jsme si všichni užili.
22
Podzim22 (1).jpg - MŠ - Listopadové dopoledne
S dětmi z MŠ Podhradní Lhota jsme se sešli jedno podzimní dopoledne v naší knihovně. Povídali jsme si o přírodě, ukázali knihy na toto téma, četli jsme pohádku o hříbcích a děti si mohly jednoho z nich vymalovat. Příjemně prožité dopoledne jsme završili dalším zkoumáním knihovny a všeho, co knihovna dále nabízí.
15
Týden knihoven (1).jpg - Týden knihoven
První říjnový týden = Týden knihoven. Přivítali jsme nové dětské čtenáře, prohlíželi si knížky, hráli hry a skládali hlavolamy.
11
Knihovna dětem (1).jpg - Knihovna dětem
Po prázdninách se opět knihovna zaplnila dětmi ze základní školy. Společně jsme mladším dětem vysvětlili pravidla knihovny, starší děti jsme otestovali kvízem pro chytré hlavičky. A poté HURÁÁÁ na nové knížky!
10
Akce 22 (1).jpg - Děti knihovníci
Poslední knihovnu tohoto školního roku jsme si pořádně užili. Z dětí se na chvíli stali knihovníci a připravili pro všechny ostatní bezvadný program. Příjemně jsme se pobavili.
13
4_ třída (1).jpg - Knihy pro čtvrťáky
Které knihy zaujaly 4. třídu...
4
Psí starosti (1).jpg - Psí starosti
Na konci května k nám zavítalo divadlo Bublanina s veselou pohádkou zaměřenou na mezilidské vztahy. Pohádka se dětem i dospělým velmi líbila.
9
Přání (1).JPG - Přání pro maminku
K blížícímu se svátku maminek jsme s dětmi vyráběli srdíčková přáníčka.
8
Andersen 2022 (1).JPG - Andersen + Největší čt. 2021
V knihovně se uskutečnila celostátní akce Noc s Andersenem. Děti se zaujetím poslouchaly zajímavosti ze života H. CH. Andersena. Žáci 9. třídy ve svém vystoupení představili knihu Prašina a závěr akce byl věnován vyhlášení největšího čtenáře za rok 2021.
12
Dudek (2).jpg - Pohádkové ilustrace A. Dudka
Naše pozvání do knihovny přijal ilustrátor pohádkových knížek pro děti, pan Adolf Dudek, který svým příjemným vystoupením pobavil děti i dospělé.
15
Školní klub březen (1).jpg - Březen - měsíc čtenářů
V tomto měsíci se uskutečnilo několik akcí na podporu knih a čtenářství. Děti překvapily paní knihovnici hodně milým dárečkem…
9
Mechová víla (1).jpg - MŠ - Mechová víla
V rámci spolupráce s MŠ - Podhradní Lhota, nás navštívili předškoláci. Četli jsme z knihy Mechová víla, poznávali jsme přírodu kolem nás, dozvěděli jsme se, proč je dobré dávat ve škole pozor. Závěrem děti namalovaly obrázky a prohlížely si knížky.
13
Dračí závody (1).jpg - MŠ - Dračí závody
Na podzim nás opět navštívili předškoláci MŠ - Podhradní Lhota. Přečetli jsme si, jak vyrobit papírového draka, napínavě jsme sledovali dračí závody a na závěr jsme zjistili, že není drak jako drak.
10
Brouček (1).jpg - Jak se brouček ztratil
Divadélko Leonka k nám zavítalo s pohádkou Jak se brouček ztratil. Děti se nadšeně zapojily do dění pohádky.
13
Loutkové divadlo (1).jpg - Loutkové divadlo 2021
Snad poprvé v historii se v naší knihovně odehrála loutková pohádka. Loutkoherec pan Taraba se svými loutkami zahrál pohádku O Bajajovi. Dětem se vystoupení velmi líbilo.
9
Největší čtenář 2020 (1).JPG - Největší čtenář 2020
8
Čtenář Rajnochovice   (1).JPG - Největší čtenář 2019
8
Indie (1).JPG - Zážitky z Indie
7
Záložka (1).jpg - MŠ - Záložka pro moji knížku
14
škvánoce (1).jpg - Vánoce se školním klubem
14
Posezení (1).jpg - Adventní posezení
7
Noc a den (1).jpg - MŠ - Den a noc
16
Hry (1).JPG - Pojď si s námi hrát!
13
Hrátky s hlavolamy (1) - Hrátky s hlavolamy
13
Čtenář (1).JPG - Největší čtenář 2018
10
Andersen (1).jpg - Noc s Andersenem 2019
7
Školka (1).jpg - MŠ - Skřítci knihovníčci
10
Pohádka (1).JPG - MŠ - Pohádka o třech tučňácích
7
Vánoční tvoření (1).JPG - Vánoční tvoření 2018
6
Noc_v_lese__1_ - Předškoláci - Noc v lese
11

r0.jpg r2 (2).jpg r3.jpg r4.jpg r6.jpg r7.jpg r8_1.jpg r8.jpg r9.jpg